Kāpēc nepieciešams pilnveidot savu talantu?

2022-07-12

Tu esi unikāla! Gluži kā roku darināts māla podiņš, šūta kleita vai uzkomponēta dziesma - vienā eksemplārā. Tu esi tāda viena. Gan izskatā, gan garā. Ar savu neatkārtojamo raksturu, patikšanām, nepatikšanām, spējām un varēšanām. Vai Tu to apzinies? 

Tikai Tavas svētdienas pankūkas garšo tik īpaši un tikai Tu esi tik nozīmīgs cilvēks saviem tuviniekiem un draugiem. Neaizstājama!

Mēs atnākam šeit uz Zemes, lai to piedzīvot, pieredzētu, izbaudītu, bet galvenais - justos laimīgas. Bet dīvainākais, ka tieši tāpēc mēdzam aizmaldīties "neceļos". Klausot prātam, nevis sirdij. Tiecoties pēc mākslīgi radītām, sev iestāstītām vērtībām, kas it kā spēs mūs piepildīt tā pa īstam, piemēram - materiālas lietas, nauda, ārišķības, cilvēki. Bet saproti mani pareizi! To visu var un pat vajag iegūt, tā arī ir daļa dzīves. Bet ir milzīga atšķirība - vai tas ir patiesi Tev paredzētais ceļš, vai tomēr Tu to sev iestāsti un panāc ar varu.

Turies pie sevis! Turies pie savas unikalitātes, individualitātes, savas autentiskās dabas. Kad ļausies dzīvei ar visu sevi tādu, kāda esi šodien, tā sadarbosies ar Tevi. Nemeklē iespējas, peļņu vai atzinības tur, kur nejūties labi. Kur nākas sevi lauzt, ierobežot, satraukties. Tu varbūt iegūsi rezultātus, bet neiegūsi baudu par procesu. Tev būs jaunas kleitas un kurpes, bet, kam tas viss, ja būsi izdegusi, nogurusi, nelaimīga un īgna.

Ko darīt? Atrodi un pilnveido savu talantu! To unikālo, par ko rakstīju pašā sākumā. Jo tāda īpašība, tāda prasme, sajūta un ideja ir tikai Tev. Un īsteno to, kamēr to nav atklājis kāds cits! Jau sajūtu Tavus skeptiskos jautājumus: 

  • kā to izdarīt, ja man nav pietiekošu līdzekļu?
  • kas es tāda esmu, lai radītu savu biznesu?
  • kā es tagad varu pamest savu pamatdarbu?
  • kas vispār ir "MANS"?
  • kā es varu zināt, vai mana ideja vispār dzīvos?

Ļoti Tevi saprotu. Bet - ieelpo, izelpo. Ja es to īstenoju, tad to vari arī Tu! Es Tev iedošu pirmos 5 soļus, kas Tevi iedrošinās sava talanta pilnveidošanai:


  1. Tu dzīvo reizi - dažkārt rodas sajūta, ka mēs domājam, ka tiks dota otra iespēja, ka mums vēl būs laiks, lai darītu to, kas mums patīk, ko patiesi vēlamies vai gribam pamēģināt. Tā nebūs, atceries, mēs dzīvojam tikai 1x, mēs visi nonāksim vienā vietā. Tajā vietā, kur mēs nevaram paņemt līdzi ne naudu, ne mašīnas, bet, ko mēs varam paņemt līdzi, ir mūsu atmiņas, emocijas, piedzīvojumus.
  2. Tu nekad nezināsi, kā būs - Tu vari filozofēt un ļaut savai pesimisistiskajai domāšanai vai cilvēkiem apkārt Tevi ietekmēt, ka Tu nevari to vai šo, jo Tev nav tas, Tu nemāki to, Tev neizdevās toreiz un ekonomiskā situācija ir tāda utt. Pieceļamies kājās un pasakam savam pesimistiskajam prātam un cilvēkiem apkārt - PIETIEK. Tu nekad nezināsi, kā būs, ja nemēģināsi. Neviens nezinās, kā būs, tas nav iespējams... Starp citu - arī es vienkārši sāku no nekā!
  3. Izdosies vai nē, tas nav svarīgākais - mēs tik ļoti uztraucamies, vai mums tas izdosies un, kas būs, ja mēs piedzīvosim neveiksmi. Skaties uz lietām šādi - izdosies Tev vai arī kaut kāda mistiska pamatojuma dēļ Tu nerealizēsies un nesasniegsi to, ko vēlies.. Tu tāpat būsi gudrāka, Tu iegūsi vērtīgas mācības, zināšanas, Tava pārliecība augs, jo Tu būsi uzdrīkstējusies pamēģināt un riskēt. Tu jau būsi uzvarējusi, jo būsi ieguvusi vērtīgu pieredzi, kuru varēsi izmantot nākamajos piedzīvojumos. Mans pirmais bizness mani noveda pie patiesā talanta atklāšanas. Ir baigi OK ar pirmo reizi netrāpīt! Bet, ja nebūtu mēģinājums, nesekotu izrāde!
  4. Uzliec savas vēlamās sajūtas uz papīra - mēs turam tās zemapziņā, tā ir mūsu kļūda. Vēlmes ir jāuzliek uz papīra. Līdz ko vēlmes ir uzliktas uz papīra, tās kļūst par mērķi. Piespraud papīru pie datora, pie sienas, pie ledusskapja, pie spoguļa, lai katru dienu to redzi un atceries. Tava zemapziņa sāks domāt, kā tās sasniegt. Kur jāmācās, kādas grāmatas jāsāk lasīt, kādiem cilvēkiem jāseko, kā jāģērbjas, kā jāuzvedas. Tu zināsi uzreiz, kuri lēmumi ir svarīgi un, kuri Tevi virzīs tuvāk Tavām vēlmēm, jo Tavas vēlmes būs reālas, tās būs uz papīra!
  5. Izbaudi ceļojumu - bieži vien ceļojums ir svarīgāks par galamērķi. Mēs uztraucamies, vai sasniegsim galamērķi, kad pat nesākam ceļojumu, jo baidāmies, kas notiks, ja to nesasniegsim. Tie, kas ir uzsākuši ceļojumu un tik ļoti vēlas atrast savu talantu (arī es tur biju), ir tik ļoti ieciklējušies galamērķa sasniegšanā, ka upurē ceļojumu, ko saucam par dzīvi. Netiek izbaudīti ceļojuma dotie labumi - skati, emocijas, piedzīvojumi, cilvēki, kāpumi, kritumi. Izbaudi. Neuztraucies par savu galamērķi, jo tie skati, tās emocijas, mācības, kuras Tu iegūsi, tiecoties atrast sevi, ir vissvarīgākās.


Es Tev ticu! Ja Tu sev vēl nē, tad es jau ticu! Zinu, ka frāze "viss ir iespējams" kļuvusi nogurdinoša un klišejiska, bet, ja to pārfrāzēšu, tā kļūs ticama - Tev ir pa spēkam! Tavs talants esi Tu. Tavs talants ir Tava skaistākā rota, kas Tevi izgaismo un atšķir no visas pārējās pasaules.

Ja jūti, ka vēlies attīstīt savu talantu, bet nepieciešama palīdzība, es varu būt Tavs atbalsts! Palīdzēšu Tev atrast savu īsto nodarbošanos un pavadīšu ceļā uz noticēšanu sev! Lai dotos ceļā, dāvinu pirmo 30 minūšu individuālo sarunu bezmaksas, kur kopīgi sapratīsim, kur Tu esi šobrīd un, kur vēlies nonākt. Sazinies ar mani, zvanot pa tālr. 29378355 vai rakstot ziņu e-pastā: atbalstsjums@gmail.com.

Priekā par Tevi!

Baiba Auziņa