Ko nodara slāpētas emocijas?

2023-10-02

Nejaušību nav! Ir tikai mums paredzētas satikšanās ar dzīves pieredzēm, notikumiem, atklāsmēm un cilvēkiem, kas atnāk īstajā laikā. Pat tad, ja tobrīd tā nemaz nešķiet.


Tieši tik jauši vai nejauši es iepazinu atdzimšanas elpošanu, nespējot iedomāties, ka vienu dienu tā kļūs par manu dzīvesveidu. Kur nu vēl "darbu", ja to tā maz var nosaukt. Savukārt, elpas prakses ir nākamais pavediens visam tam, ko piedzīvoju tagad. Tieši tāpēc turpinu klientu pieredzes stāstu apkopošanu šeit, bloga rakstos, lai arī Tev sniegtu vērtīgu informāciju savas izaugsmes atspērienam.


Mums bija paredzēts satikties ar Elīnu, burvīgu sievieti, kas uzdrošinājās atsaukties savām sajūtām, lai izmēģinātu enerģijas elpošanas pieredzi pēc draudzenes ieteikuma. Pēc profesijas viņa ir psihologs, tāpēc ar lielu vērību sevī, viņa sapratusi, ka cēloņi dzīves neveiksmēm tomēr jāmeklē dziļāk jeb - Zemapziņā.

Tā kā šī Elīnai bija pirmā enerģijas elpošanas pieredze, bija daudz jautājumu un nelielas bailes par to, ko sagaidīt. Tieši šādas ir pirmās emocijas 99% gadījumu, tajā skaitā arī man tā bija. Tā ir normāla parādība, jo prāta uzdevums vienmēr ir Tevi aizsargāt no nezināmā. Jo sāpīgāki notikumi bijuši, jo vairāk laika varētu būt nepieciešams, lai ienirtu Zemapziņas dzīlēs.


Elīna pati savu šī brīža dzīves izaicinājumu sauca par "mīlas kreņķiem". Sesijas sākumā, izzinot Elīnas stāstu, pamanīju, ka viņā ir ārkārtīgi daudz slāpētu emociju, kas ir neizdzīvotas sāpes, zaudējumi, vilšanās. Šīs gadiem krātās neizpaustās emocijas ir radījušas bailes doties jaunās attiecībās, jo iepriekš bijuši vairāki sāpīgi pārdzīvojumi. Šeit jāatsaucas uz prāta mehānismu - tas vēlas mūs pasargāt no ciešanām, bet līdz ar to vienlaikus bloķē patieso potenciālu. Izpratne par prāta ietekmi ir labs sākums, lai radītu sevī vēlmi atbrīvoties no liekajām pārliecībām un iepazīt savu patieso potenciālu. Pagātnes pieredzes nenosaka to, kas Tu esi tagad. Tu esi šodienā, un nu jau esi pavisam cits!


Pirms intensīvas elpošanas uzsākšanas Elīna minēja, ka esot ļoti grūti elpot. Elpošanas jauda uz to mirkli bija 5% no 100%. Tas apliecina dzīvības enerģijas trūkumu! Elīna mēģināja kontrolēt sesijā notiekošo, kas izpaudās dažādos veidos. Kontrole ir tā, kas sarežģī iespējamo iekšējās traumas atpazīšanu un dziedināšanu. Elīna ātri vien vēlējās iemigt, bet tā ir vistiešākā prāta pretestība pret satikšanos ar patiesību un signāls par organismam tik ļoti nepieciešamo atpūtu. Kad jautāju, vai ir kas tāds, ko viņa šobrīd sev liedz, viņa atbildēja, ka visu sev atļauj! Lasot turpinājumu, sapratīsi, kāpēc tas bija mānīgs priekšstats pašai par sevi. Kvalitatīvs miegs bija tas, ko Elīna jau ilgstoši sev liegusi.


Elpošanas sesija Elīnu aizveda pusaudža vecumā (ap 16 gadiem), kur bija jābūt stiprai, lai atbalstītu mammu, kas nemācēja tikt galā ar savām emocijām. Elīna kā pusaudze bija izdomājusi, ka viņai jāuzņemas atbildība par mammas emocijām, lai izvairītos no viņas zaudējuma. Par to daloties, sāpes spraucās ārā katrā viņas vārdā. Bailes, nedrošība, neziņa. Turpinot sesiju, atklājās, ka bērnība kopumā viņai asociējas ar pienākumu būt stiprai. Kas likumsakarīgi! Tieši ar tādu iekšējo pārliecību Elīna saskaras visu dzīvi. Ir jābūt stiprai jebkurā situācijā.


Mēs devāmies piepildīt padsmitgadnieces Elīnas sapņus un izprast mammas motivāciju būt tieši tādai. Pielietojot rīfreiminga tehniku, Elīna izprata šī notikumu spēku un savu patieso varēšanu. Viņa secināja, ka pirmais solis uz pozitīvām pārmaiņām būtu pienācīga laika atvēlēšana miegam. Miera stāvokli miegā nevar aizvietot neviens cits process! Katram ir jādod laiks sev, kurā atjaunoties, un tieši tāpēc ir paredzēta miega fāze.


Es ļoti priecājos, ka Elīna ļāvās emocijām! Ka viņa atbrīvojās un atvērās procesam. Ķermenis bija izslāpis pēc patiesas atklāšanās, lai atbrīvotos no emocionālā smaguma. Pēc sesijas Elīna atzina, ka ir kļuvis vieglāk… Ir kaut kas sakustējies, labas priekšnojautas.

Sazinoties ar Elīnu pāris dienas pēc sesijas, viņa minēja, ka enerģijas elpošanā gūtā pieredze ir ļāvusi sniegt tik ļoti nepieciešamo atbalstu savai pieaugušajai meitai, kas tieši tajā mirklī bija pārtauksi attiecības ar vīrieti. Elpošanas sesijā gūtās atklāsmes Elīnai ļāvušas saprast savu meitu meitu un satuvināties vēl iepriekš neizjustā līmenī.


Bieži vien dzīve piešķir situācijas, caur kurām iespējams gūt nepieciešamās prasmes un kvalitātes, lai pilnveidotu citas savas dzīves jomas. Tāpēc ir svarīgi sekot Zemapziņas pēdām, jo tā katram izgaismo tieši to, kas nepieciešams, lai uzlabotu savu esošo emocionālo stāvokli.

Paldies Elīnai par atļauju uzticēt savu pieredzi arī Tev, lai apliecinātu, ka enerģijas elpošana ir kas vairāk par mirkļa ļaušanos. Īpaši tad, ja atdodies procesam bez uzstādījumiem, iespējams gūt ķermeniskas un emocionālas atklāsmes, kas turpinās izaugsmes procesu arī ārpus sesijas telpas.


Caur elpošanas sesijām lieliski var mācīties atlaist kontroli un ieaicināt ļaušanos. Atdzimšanas elpošana ir droša un dabiska elpošanas metode, kas savieno cilvēka Zemapziņu - dziļāko domu, atmiņu, ticību, pārliecību, uzskatu un vēlmju krātuvi. Viss, kas pašlaik notiek Tev apkārt, ir Tavu domāšanas veidu un paradumu ārējās izpausmes. To ģenerē Tava Zemapziņa.


Atdzimšanas elpošanas tehnika darbojas šūnu līmenī, lai atklātu, kad, kā un kāpēc pagātnes pārdzīvojumu radītās emocijas ir tikušas saglabātas Zemapziņā, un kā tās tiek reproducētas savā dzīvē šodien, balstoties uz iepriekšējām pieredzēm.

Atdzimšanas elpošanas tehnika palīdz sakārtot ķermeni, atlaist blokus un atvieglot sāpes, kas sakņojas negatīvās domās par sevi un pasauli. Transformējošās elpošanas laikā ķermenī izdalās laimes hormons – dopamīns, kas sniedz iespēju pieredzēt dzīvi gaišāku un vieglāk pārvarēt grūtos brīžus.


Es ticu, ka Elīnu gaida skaists, atvieglots un baudāms dzīves turpinājums! Tieši tā pat kā Tevi. Ticu, ka šo lasot, sajuti kādu daļu sevī, ko arī vēlētos mainīt, atbrīvot, likvidēt. Ja ilgstoši nerodi labvēlīgu risinājumu, izmēģini enerģijas elpošanas praksi. Uzzini vairāk un piesakies ŠEIT.


Lai viegli!

Baiba Auziņa