Svētceļojums uz Bali

2022-10-24

21.09.2022. - 8.10.2022.

Viss sākās ar nodomu. Ne par ceļojumu, ne par atpūtu, izklaidi, kur nu vēl Bali. Tā nekad nav bijis mans galamērķis. Apņēmos un pierakstīju, ka vēlos veltīt laiku sev, kurā intensīvi pievērsties pašizaugsmei un tam, kas notiek manī iekšpus. Bet izskatās, ka Bali uz mani ir bijis plāns.


Bali ir sala Indonēzijā. Viens no tūrisma iecienītākajiem galamērķiem gan dabas baudīšanai, gan garīgā ceļa iepazīšanai. Es devos ceļojumā pie sevis. Nonākot Bali, sapratu, ka sala patiesi var būt tik dažāda. Tā pielāgojas Tev, precīzāk, Tavam nodomam, kāpēc vēlies būt tur. Un tieši tā es attapos svētceļojumā.


Uz planētas pastāv īpašas vietas ar tām piemītošu, neizskaidrojamu auru. Spēka vietas. Tās ir teritorijas uz Zemes ar īpašu enerģiju, kas spēj ietekmēt un mainīt cilvēka esošo enerģiju. Tiek uzskatīts, ka atrašanās šādās vietās veicina dzīves harmonizāciju un būtisku veselības uzlabošanos, palīdz attīstīties garīgi, fiziski un materiāli, kā arī paplašina pasaules uzskatu robežas. Pasaules pamati Dzīvās Zemes ķermenī ir divpadsmit svētās vietās. Kad tie visi ir dzīvotspējīgi, planētas griba spēj pacelt visu tās iedzīvotāju dzīves kvalitāti nākošajā līmenī. Ja šajās svētajās vietās notiek kari, bads vai lieli konflikti, tad kopējā dzīves kvalitāte uz Zemes ir ierobežota. Tāpēc ir būtiski pastāvīgi strādāt ar mīlestības, gaismas, dzīvības un brīvības enerģijām šajās divpadsmit jomās, kas veido svētos planētas pamatus.


Bali Indonēzijā atrodas desmitais galvenais svētais reģiona centrs, kas uzskatīts par Pasaules attīrīšanās centru. Lielo pūķu sieviešu un vīriešu artērijas krustojas divās vietās uz Zemes: Titikakas ezerā un Bali salā. Svētais centrs Bali attīra Zemes asinis. Caur šo filtru iet ley artērijas. Runā, ka vien esot šajā salā, Tevī notiek tieši tas transformācijas process, kas ir vajadzīgs tieši Tev. Es noteikti saņēmu tieši to, kas man bija visvairāk vajadzīgs.


Uz Bali devāmies 5 sieviešu kompānija. Visas ar vienu mērķi - veicināt savu garīgo izaugsmi. Pazīstama biju tikai ar organizatori. Ļoti novērtēju ieguldījumu, sastādot brauciena programmu. Tik pārdomāti un izjusti, lai spētu brīvi apmeklēt arī to, ko vēlas katra individuāli. Ierodoties salā, bija sajūta, ka šeit esmu ļoti gaidīta. Sajūta, kā būtu atkal atbraukusi apciemot senu draugu. Saule. Siltums. Cilvēki ļoti atvērti. Tik laipni, aicinoši, pozitīvi. Aiz loga bija aptuveni +30°C grādu svelme un mitrs gaiss. Visu laiku jutos sasvīdusi. Visvairāk to izjutu matos, kas visu laiku pūkojās un neklausīja frizūrai. Pirmā diena bija veltīta atpūtai. Tikām sagaidītas ar brokastīm villā, un visas steidzām atveldzēties baseinā. Vakaru noslēdzām ar vietējo Bali masāžu, kas Ubudā ir tiešām lēta - sākot no 5EUR visam ķermenim.

Jau pirmajā vakarā mēs vienojāmies, ka būsim pieņemošas. Mēs pieņemsim visu, kas notiks ar mums. Pēc tā, kas sekos, es nevarēju iedomāties, ka pieņemšana tik ļoti mainīs mani un atbrīvos no liekā. Zini, man ļoti patika. Ļoti patika! Ar katru stundu kļuvu arvien brīvāka un laimīgāka.

Atguvušas enerģiju devāmies pieredzēt Bali. Lielākoties visas kopā, bet es esmu cilvēks, kam izteikti vajadzīga vienatne, lai uzlādētos, lai sadzirdētu sevi, tāpēc to varēju īstenot agros rītos, kas man bija viena no svarīgākajām dienas daļām. Saintegrēt iepriekšējās dienas notikumus un noskaņoties jaunai pieredzei. Katra diena bija krāšņa un vērtīga, ko sarežģīti atstāstīt, bet ļaušu Tev ielūkoties man nozīmīgākajā pieredzē.


Es piedalījos divos ūdens attīrīšanās rituālos, kas bija vieni no grūtākajiem, jo pēc tiem man sākās pamatīgās galvas sāpes, kas norādīja uz manu domu un jūtu ārējās uzvedības neatbilstību. Ja pārējās dalībnieces sajuta milzīgu atvieglojumu pēc attīrīšanās rituāla, es izmaiņas īsti nejutu. Tikai iepriekš pieminētās spēcīgās galvas sāpes. Lai arī sākotnēji vispār nejutu, ka man būtu vajadzīga attīrīšana (esmu ar šo jomu strādājusi jau sen), es devos izmēģināt. Guvu mācību - ieklausīties intuīcijā, lai saprastu, kas patiešām ir vajadzīgs tieši man.

Mana dvēsele sauca pēc sarunas. Es nekļūdījos. Saruna ir mans spēks, kura dziedinājusi gan mani, gan manus klientus. Tikšanās ar dziedniekiem, dažādu nodarbību pasniedzējiem deva man atbildes, kāpēc esmu šeit, un kas man ir jāpaņem līdzi. Pirmā saruna, kas kardināli izmainīja manu iekšējo stāvokli bija ar pasaules slaveno dziednieku Manku Džati. Kaut arī sirdī esmu ticējusi un joprojām ticu par sevis izvēlēto dzīves ceļu, arī man, kā vairumam no mums mēdz uzmosties jautājums - vai tiešām? Vai daru pareizi, vai esmu pietiekama?


Lielāko daļu no laika mēs dzīvojām Ubudā. 3 dienas pavadījām Gili salā un vienu dienu Sanurā. Mums bija ieplānota arī Canggu pilsēta, bet Bali uz mums paredzējis citu plānu. Kaut arī neiepazinu Canguu, pēc atsauksmēm nojaušu, ka tā ir pilsēta, kas ir steidzīgāka, bet pēc iepazītā mierīgā Ubudas šarma, bijām ļoti priecīgas, ka varēsim vēl pabaudīt laiku tepat. Viena no iecienītākajām vietām, kur pavadījām daudz laika, pilnveidojot sevi, bija Pyramides of Chi. Tā ir inovācija pasaulei, apvienojot piramīdas spēku, sakrālo ģeometriju, polāro izkārtojumu, senās skaņas un vienmēr klātesošo Bali maģisko enerģiju. Pyramides of Chi piedāvā regulārus pasākumus, tostarp skaņu dziedināšanu, gaismas terapiju, kakao ceremonijas, elpas un balss darbnīcas, garīgo atmodu, jogu un citus pasākumus ar pozitīvām vibrācijām un piramīdas spēku. Ēkā ir fantastiska kafejnīca "Ēdiens kā medicīna", kurā varēja nobaudīt ļoti garšīgus un veselīgus vegāniskos ēdienus. Pēc praksēm mēdzu pastaigāties un sazemēties meditatīvajā dārza teritorijā. Ceļojuma laikā izbaudīju skaņu terapiju, unikālu pieredzi, kurā skaņu frekvencēm pievienojās gaismas un vibrācijas, čakru dziedināšanu, pilnmēness ceremoniju jaunam sākumam. Pēc katras prakses izmantoju izdevību aprunāties ar katru no pasniedzējiem, lai izrunātu savu piedzīvoto pieredzi un saņemtu atbildes uz dziļākiem jautājumiem. Izmēģināju arī gaisa jogu! Lai arī joga man patīk, sapratu, ka tieši gaisa joga man neder zemā asinsspiediena dēļ. Bet jogas centra vieta pati par sevi pacēla manu iekšējo frekvenci vismaz par decibelu.


Daba, protams, ļoti skaista un apskates vērtas vietas ik uz soļa. Atgādinu savu nodomu ar kādu braucu uz Bali - strādāt ar sevi. To arī saņēmu. Viss, kas bija nokalpojis, sprāga kā salūts ārā no manis. Spēcīgas galvas sāpēs, drudzis, bailes, kuras izšūpoju laukā no ķermeņa milzu šūpolēs virs pasakainiem rīsu laukiem. Caur asarām un elpu - cīņa ar sevi, uzticēšanās procesam. Tas viss paņēma ļoti daudz manas enerģijas. Jaunais dzina ārā veco, ierasto, kas nemaz tik ļoti nevēlējās pamest manu ķermeni. Tik lielus stresa brīžus nebiju izjutusi sen. Ķermenis netika līdzi tam, ko piedāvā garīgais ceļš. Bet mana dvēsele ļoti meklēja atbildes. Lai ieraudzītu patiesību, ir jāpamet komforta zona. It kā šķita, ka esmu jau ilgi ar sevi strādājusi un zinu, kā ar visu tikt galā, bet, lai tiktu vēl tālāk, man bija jānomet vēl dažas bruņas, jāatstāj ego. Kāpēc tas bija grūti? Jo es apzinājos, ka man būs jādara. Darīt ir grūti. Bieži gaidām, kad notiks maģija - mistiskais. Bet patiesībā maģija ir visa mūsu dzīve, un vienīgie īpašu mirkļu radītāji esam mēs paši. Pēc katras sarunas ar skolotājiem vai dziedniekiem mani mocīja tikai viens jautājums - kā? Kā līdz tam tikt? Otrs jautājums - es? Es tiešām esmu tam gatava? Būšu atklāta - gribējās mazliet uzkavēties upura lomā.


Pieredze, ko esmu ieguvusi šajā braucienā, nav novērtējama. Joprojām esmu lidojumā no pieredzētā. Es esmu nogaršojusi Bali pavisam nedaudz, bet tieši tik, cik man šobrīd tas bija nepieciešams. Es nezinu, vai atgriezīšos. Šobrīd šķiet, ka nē. Man ļoti patīk iepazīt dažādas pasaules vietas un no katras paņemt līdzi unikālās sajūtas un pieredzes savam apzinātības un izaugsmes ceļam. Bali ir 24. valsts, kuru esmu apmeklējusi. Es esmu daudzpusīga. Man patīk augstas klases atpūta, varu gulēt arī uz grīdas, bet šobrīd secinu, ka Bali klimats nav mans. Visu laiku ir mitrs un karsts, bet, lai es būtu savā spēkā un izmantotu savu radošumu, man nepieciešams komforts. Gribu baudīt svaigo rīta gaisu un ēdienu, kas nav eļļains, nesatraucoties par vēdersāpēm.


Atbraucot uz Latviju, visvairāk novērtēju savus mīļos un vietu, kur dzīvoju. Rīta dzestro gaisu, pastaigas pa mežu. Savu gultu, iemīļotos ēdienus. Un kā mazs bērns priecājos, ka mati visas dienas garumā ir skaisti. 


Vislielāko pateicību saku sev, ka nenobijos un aizbraucu. Ka paklausīju savam nodomam, impulsam un spontānajai iespējai. Kaut arī šī pieredze, kopš pateicu Bali - JĀ, ierāva mani pamatīgā turbulancē, esmu sapratusi, ka bez šīs šūpošanas es nevarētu tikt uz priekšu. Taču tagad pavisam noteikti varu prasmīgāk vadīt savu dzīves kuģi.


Ja Tavs dzīves ceļš, iespējas, notikumi un cilvēki saliekas tā, ka gūsti iespēju iepazīt Bali, novēlu Tev šim braucienam teikt JĀ. Kā to izdarīju es. Tu atgriezīsies pavisam cita. Neviena izaugsmes pieredze nav salīdzināma ar to, ko izjutīsi, esot uz salas. Tur ir droši. Ērtākais apģērbs ir liels lakats, ko sien kā kleitu, nostiprinot ap kaklu. Viena ēdienreizes izmaksā aptuveni 3 EUR. Pārvietošanās galvenokārt notiek ar mopēdiem. Esi atvērta jaunajam!


Iegūtās zināšanas turpinu integrēt savos projektos, jo īpaši:

Ja arī Tu vēlies sevi garīgi attīstīt, būšu pagodināta dalīties pieredzē un pielāgot to Tavai dzīves situācijai. Tik efektīvu rezultātu vēl nebūsi izjutusi. Palaižu nodomu par mūsu tikšanos.


Paldies, Bali, ka atgādināji par brīnumiem, kas notiek. Par brīnumiem, kas nepārtraukti dzimst manī pašā!